Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Division 1 NR Reeves Shield 2 21 Nov 20 Monbulk
3/206 A Bermingham 78 J Creed 59 J Fraser 50*  N Woods 2/23
def Ferntree Gully
9/204(cc) JJ Bradbury 71 RL Hayes-Rosario 43 JP Henry 27  D Maher 3/25 C Broekhof 2/33
Monbulk Recreation Reserve 
Division 3 2 21 Nov 20 Ferntree Gully
8/220(cc) D Salan 62 R Bailey 37 G Kalisperis 31  D Goldberg 3/51 J Wensley 2/39 D Cleary 2/46
def Monbulk
9/147 T Utting 56  R Bailey 3/20 L Hodgson 2/29
Wally Tew Reserve (Oval 1) 
U/14 - DIV 1 - VIC / TAS FREIGHT EXPRESS 2 20 Nov 20 Ferntree Gully
2/151(cc) R Culloty 43* JD Edwards 40* T Nandini 26  
v Eildon Park Panthers
6/132(cc) Z Linton 45* M Singh 26*  
Wally Tew Reserve (Oval 1) 
U/12 - DIV 2 - KOOKABURRA CUP 2 20 Nov 20 Ferntree Gully
4/145(cc) A Boby 40* B Austin 25  
def Knox Gardens
8/78(cc)  J Valerie-Sharp 2/4
Wally Tew Reserve (Oval 2) 
U/16 - DIV 1 - SAXON SPORTS SHIELD 2 21 Nov 20 Johnson Park
9/75(cc)  J Cousins 3/4 B Grimshaw 3/8
def by Ferntree Gully
82 B Grimshaw 25  PD Hirani 2/4
Fairpark Reserve (Oval 1) 
U/13 - DIV 1 - BIZI WEB SHIELD 2 21 Nov 20 Ferntree Gully / Footballers
5/130(cc) B Wilson 29* R Hamilton 29*  A Maudsley 3/16
def by St Johns Tecoma
6/136(cc) G Tingay 26  B Kennelly 2/23
Wally Tew Reserve (Oval 1) 
Division 5 2 21 Nov 20 Monbulk
86 P Utting 27  N Hallo 3/21 A Capsalis 2/0 J North 2/12
def by Ferntree Gully
2/98 J Stephenson 44*  
Monbulk Secondary College 
Division 7 2 21 Nov 20 Ferntree Gully
4/143(cc) J Connelly 75*  T Wylde 2/10
def Knox Gardens
132 J Wylde 64  L Wolff 3/18 P Van Dyk 2/16 F Thompson 2/22
Wally Tew Reserve (Oval 2) 
Division 8 2 21 Nov 20 Ferntree Gully
10/123 JJ Gibson 40 M Rech 26*  J Whitty 5/9 J Gray 2/28
def by Lysterfield
5/171(cc) A Singh 53 L Morrison 30 D Hill 29  P Pereira 2/10
Dobson Park Reserve (Dobson Park Reserve - Oval #2) 
Veterans Division 1 Don Claringbould Shield 1 22 Nov 20 Ferntree Gully
4/150 S Maxwell 36 DA Harris 31* S Kranzbuhler 25  B Notman 2/28
def Knoxfield
6/147(cc) J Scanlan 41* S Faulkner 30* GD Malliyawadu 27  DW Anstey 3/6 A Brown 2/42
Wally Tew Reserve (Oval 1) 
Veterans Division 3 David Clarke Shield 1 22 Nov 20 Ferntree Gully 2
3/158(dec) D Downie 40* SB Bedson 34 M Moretti 32* T Sando 25  
def Johnson Park
6/151(cc) D MacLachlan 40* A Wright 40* A Romei 28  a grant 3/17
Dobson Park Reserve (Dobson Park Reserve - Oval #1) 
Veterans Division 4 Tom Jackson Shield 1 22 Nov 20 Ferntree Gully 3
9/146 D Barton-Smith 33* R Masterton 31  M Thomson 2/10 L Donald 2/18 M Poultney 2/22 P Fagan 2/24
def by St Johns Tecoma
6/169(cc) J Eaton 41* M Thomson 39  DR Glare 3/18
Wally Tew Reserve (Oval 2) 
Division 10 2 21 Nov 20 Monbulk
231 J Rak 72* J Woodcock 46 C Griffiths 29  A Cooling 3/19 S Schauble 3/31 N Jankovski 2/61
def by Ferntree Gully
263 SR Richardson  79 N Jankovski 39 JP O'Dowd 29 D Wall 27  J Woodcock 4/55 H Emmett 2/12 L Kelly 2/36
Baynes Park